Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek    Když jsem viděla ty spousty galerií při prohlížení  stránek na fr. webu, viz obr. od RICOCHET , tak jsem si řekla, že asi nic takového nesvedu. Ale protože jsem dost učenlivá a vlastně celý život se učím, ostatně to vyžaduje moje profese, tak jsem začala zkoušet. Samozřejmě od začátku. Někdy čtete ve fóru dotaz : "Chtěla bych dělat animované obrázky, poraďte, ale jsem úplná začátečnice." Tak to opravdu nejde. Hezky popořádku.

 Podle prvních cvičení jsem se seznamovala s programem PHOTOFILTRE , který byl vytvořen Antoniem da Cruz  a  v české verzi- tady  si jej můžete stáhnout (odkaz naleznete i  v Odkazech  )a poněvadž mi francouzština nedělá problémy, vydala jsem se do francouzských tutoriálů čili návodů.  Zpočátku jsem vůbec nevěděla, co to je maska (jedině snad karnevalová), vzorek jsem znala jen tak na svetru a filtr - snad na kávu?A plugin?...to mě nic nenapadá.Jenže jsem vůbec nečekala, že se setkám s kouzelnými lidičkami na fóru, od kterých vše odkoukám  a naučím se, samozřejmě to vyžadovalo hodiny cvičení, nic se nenaučíte jen tak ze vzduchu. Ale oni poradili, jak zaslat obrázek, jek vybarvit jen část obrázku, jak udělat rámeček, masku, který filtr použít, aby vznikla vodní kapka. Pokud máte zájem, vydejte se se mnou do Cvičných obrázku do mé galerie, uvidíte, jak se dělají retuše a jak vznikají obrázky.

 

Náhledy fotografií ze složky Cvičné obrázky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kontakt

(Zdenek, 19. 11. 2006 14:08)

Dobrý den, mám jednu soukromou prosbu - nemáte někdo kontakt na Jirku Shöna (Jiří Shön, JirkaS), který psal do rubriky Statistika návštěvnosti, komentáře ... ? Případně, nemohl by se mi ozvat na zdevac@seznam.cz ? Moc děkuji.

Jinak také děkuji za krásné přiblížení programu s tak zajímavými možnstmi. Vaše pomoc pro české uživatele je opravdu neocenitelná. Hodně zdaru a štěstí při dalších zajímavých fotografiích.

ahoj rose

(sampa, 14. 10. 2006 14:21)

Díky moc za návštěvu, moc mě to těší, že si sem přijde někdo oddychnou mezi vařením a úklidem nebo jinou činností? Tak zase brzy ahoj.

ahojky

(rose, 14. 10. 2006 13:50)

No teda dneska ti tady šmejdím všade udělala sem si oddechoví den a jsem úúúúúúúúplně zaskočená co tady máš za krásu.. držím palečky a budu sem chodit odpočívat papa a jdu se kochat tvou krásou co tady mááš ..

odpověď Bobovi

(sampa, 20. 9. 2006 20:16)

Nevím, jak to myslíš s tím využíváním photofiltru, mám tady skoro 500 fotek a obrázků a všechny prošly Photofiltrem. Jsem ráda, že jsi navštívil mé stránky. Váš Web krnovský bazar je zajímavý zase jinak.

solidní myšlenka

(Bobo, 20. 9. 2006 19:10)

Dobrý den váš veb se mi líbí ,škoda ovšem že navyužijete všech možmostí vámi zmiňovaného photofiltru.
Uvodní logo mě málem odradilo od dalšího nahlédnutí sem a myslím že by to byla škoda.
Děkuji
www.krnovvirtualbazar.estranky.cz

http://papolette.canalblog.com/

(papolette, 18. 9. 2006 14:05)

peux-tu effacer mon message précédent ... pour supprimer mon adresse mail... MERCI
SUPER... j'aime beaucoup ton montage photo...

Krásné dílo!

(Petr Čepek, 16. 8. 2006 12:58)

Nejprve jsem Vám chtěl moc poděkovat za příspěvek na moje stránky (fotopetrcepek.estranky.cz). Vašich slov si vážím ještě o to víc, když vidím Vaše fotografie a jejich zpracování. Pro to mám jen jedno slovo - NÁDHERA! Máte obrovský cit pro to, co s fotkou provést tak, aby dostala svoji jedinečnou atmosféru. Přeji hodně tvůrčích úspěchů a ještě jednou díky.
Petr

Balzám

(Norreen, 22. 6. 2006 15:48)

Tvoje stránky jsou balzám na bolavou dušičku. Spousta nádherných obrázků, ze kterých dýchá úžasná atmosféra. Děkuji za pozvání :-)

Balzám na duši

(OptimistkaOptimistka, 27. 5. 2006 23:00)

Přišla jsem si sem osvěžit unavené oči (pořád ještě obnovuji ztracené stránky) a musím říct, je to balzám. Už jsem si stáhla do počítače Photofiltr a zkusila si upravit pár obrázků. Je to super, úplně jsem tomu propadla. Můžu si dát odkaz na tyhle stránky na ty svoje? Takovou krásu by mělo vidět co nejvíc lidí. Optimistka

Wau!

(Moses, 22. 5. 2006 19:20)

Před malou chvílí jsi navštívila moje stránky a zanchala tam na sebe odkaz... Musím uznat, že Tvoje fotky jsou uplně skvělé a otevřely mi nový prostor tvořivosti. Moc děkuji.
www.mosesfoto.estranky.cz

Nádhera

(Optimistka, 16. 5. 2006 20:57)

Přišla jsem, viděla jsem (ještě ne úplně všechno, šetřím si to na později), ŽASNU. Jsem ráda, že jsem našla další místo, kam budu chodit pro potěchu oka i duše. Obrázky jsou nádherné a originální. Přeji hodně nápadů a inspirace. Optimistka

Nadherne, oko a duse plesa

(Lenka, 9. 5. 2006 13:01)

Mate nadherny styl.Preji co nejvice inspiraci. Hodne zdaru. Lenka

Zajímavé, romantické

(JMphoto, 24. 4. 2006 9:37)

Máš velmi zajímavé a romantické kombinace fotografií s grafickými úpravami. Asi bych měl trochu předsudky k tištěné kvalitě jednotlivých úprav ...možná zbytečně? Dobré světlo přeje Honza (www.jmphoto.sf.cz)