Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekCo to je?

Tato metoda byla původně určena pro lepení papírových fotografií do alba. Vzpomínáte si na dobu, kdy jsme lepili fotky černými rožky a barevnými pastelkami popisovalí stránky? Tato doba už je pro někoho dávno pryč, používáme jiný způsob "skladování fotografi", digitální, ale přesto papírové fotografie jsou mnohdy působivější a více po ruce. Srapbooking je právě to. Fotografie se lepí na různé barevné papíry, zdobí se mašličkami, šňůrkami, popiskami, kytičkami, nálepkami, ale aby vše bylo estetické a pěkné.Tyto všechny věcičky se shánějí kde se dají, existují však i speciální prodejny, které prodávají celé sady na výrobu alb(ale nevím, jestli i u nás).

Ale ano, už jsem to vyšmejdila, jejich webové stránky jsou tady:

http://www.scrapbook.cz/

Při digitálním zpracování sháníte tento "kit" na různých internetových stránkách, jsou jich již stovky, nebo si většinu "vyrábíte" jako já ve fotografickém programu. Práce je to zajímavá, někdy mravenčí, někdo ji označuje za "kýč", ale pěkně esteticky zpracovaná digitální stránka může vypadat opravdu umělecky. Zkouším také nějaké vytvořit, tady jsou mé první pokusy. Tady vám dávám  českou adresu se spoustou odkazů, kde se dopodrobna dočtete, jak se pustit do digiscrapu a co všechno k němu potřebujete.

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3

Ve dnech 1. - 21. listopadu 2006 jsem se poprvé zúčastnila Digi maratónu na francouzském fóru. Každý večer v 21.30 jsme dostali úkol, který jsme museli skrapovat a do 24 hodin zaslat. Úkoly byly různé, vytvořit stránky podle předloh, nebo aby tam byla šipka, macrofotka ..., všechny tyto stránky najdete i zde, jsou očíslované a úkol popsán. Na celý maratón se můžete podívat tady:

http://mondeduscrapvirtuel.forumactif.com/viewforum.forum?f=54

I když to bylo náročné, 3 týdny vyrábět stránky, stálo to zato, je to zkušenost navíc.Za 3 týdny jsme celkem "vyrobily" 576 stránek na 21 témat.Kdyby se všechny stránky vytiskly, bylo by to opravdu pěkně tlusťoučké albíčko.

 Nové kity

Zapojila jsem se na francouzském fóru do výroby všeho, co se týká potřeb pro tvorbu digitálního scrapu. Budu vám tady nabízet hotové kity, které si můžete prohlédnout a stáhnout.

Obrazekhttp://www.4shared.com/file/17318274/6d1f4924/soleil.html

Obrazek

http://www.4shared.com/file/17003115/22f1bc72/_2__couleurs_d-eau-sampa.html 

 

   

ObrazekObrazekObrazek  

12.2. 2007

Za několik měsíců, co vyrábíme nové kity ke stažení, jich vzniklo již mnoho a tak nebudu je tady uvádět, ale  dávám odkaz, kde si je můžete prohlédnout a zárověň stáhnout. Nebudete určitě zklamáni. . Přeji vám pěkné digistránky.

Tady jsou ke stažení.

                                                                                    

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Digiscrap

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

moc hezké

(zuzka, 20. 1. 2011 23:46)

Dnes jsem si nainstalovala photofiltr a jsem z něj trošku zmatená,proto jsem moc ráda,že jsem se dostala na Tvoje stránky,fotky jsou to opravdu moc hezké,ani jsem nevěděla,že jde něco takového udělat.Moc ráda se přiučím,děkuji Zuzka

Bybianka(27.3.2009)

(Bybiana, 27. 3. 2009 16:32)

Hej tak kaj más ten slibovaný Photofiltr..? zádný jsem nenasla a to jsem prosmejdila upe vseco ..?Krávo namyslená..?Praha...?

Líbi se

(dubinak, 25. 5. 2008 17:59)

Veľmi pekné,dík

http://www.parfotek.estranky.cz/

(Karel, 31. 10. 2007 12:11)

Tak tady se taky něco přiučím a najdu další inspiraci. děkuju, Karel

Mooooc pekny!

(Kvitka, 22. 4. 2007 17:44)

ME SE TADY STRASNE LIBI, NASLA SEM TU CO JSEM POTREBOVALA, PLOSTE SUPR!!!!!